Téma týdne

Každý svého zdraví pánem...?

14. března 2011 v 17:50 | MiJuŠQa...=) ♥
Tématem týdne je kouření
Nebudeme si lhát,kuřáci i nekuřáci,CIGARETA to je prostě hnus..
Víme to všichni.
A kdo to neví,brzy se to dozví z nějaké krabičky od cigaret,či reklamy.
KAŽDÝ SVÉHO ZDRAVÍ PÁNEM..
Ale je to pravda??
Představte s kolika kuřáky se nekuřák denně setká.
Ať už je to doma u televize,v hospodě,nebo na ulici.
My všichni dýcháme jeden vzduch.
My všichni to odnášíme.
KOUŘENÍ ŠKODÍ VÁM I LIDEM VE VAŠEM OKOLÍ!!!
Jedna z mála reklam která nelže..
Jedna z mála reklam která nechce prodat co nejvíc,právě naopak..
Existuje vůbec způsob jak se bránit?

P.S. Ani nevíte jak těžké bylo napsat něco rozumného na toto téma i když sama jsem kuřák..
Ale jak je možné že tohle všechno vím a přitom mě to nedonutí přestat??
A to je ten problém.

MiJuŠQa...♥ ♥

Rizika i přednosti vegetariánství...

10. března 2011 v 13:49 | Mia
Dvacetiletá Lucie přišla za dermatologem, protože jí začaly řídnout a vypadávat vlasy. Zaskočilo ji, když se dozvěděla, že příčinou jejích potíží je s velkou pravděpodobností to, že donedávna byla přísnou vegetariánkou.

Méně umírají na infarkty i rakovinu

Pravda není černobílá, je barevná. Vegetariánství má své přednosti i slabiny.
Většina z normálních lidí, kteří se na vegetariány dívají jako na blázny, netuší, že:
* mají neporovnatelně méně infarktů a kardiovaskulárních potíží, protože prakticky vůbec nekonzumují živočišné tuky;
* mívají v průměru mnohem méně potíží s vysokým krevním tlakem a cholesterolem;
* netrpí tolik obezitou, jsou spíš hubenější, nejen kvůli menší konzumaci živočišných tuků, ale také proto, že jedí střídměji a víc přemýšlejí o svém jídelníčku;
* navíc díky pozitivnímu vztahu k přírodě, který je součástí jejich filozofie, chodí častěji na procházky, nebo se víc věnují aktivnímu pohybu;
* protože jedí hodně vlákniny a málo živočišných tuků, mají mnohem méně rakovinu tlustého střeva a konečníku;
* také výskyt dalších zhoubných nádorů u nich bývá nižší než v běžné populaci, což podporuje i to, že většina z nich nekouří a alkohol nepije vůbec, nebo jen střídmě.

Zrádná rizika

Slabinou vegetariánství je naopak nedostatek některých vitamínů, minerálů a dalších látek. Zejména těch, které jsou obsažené v mase. To jim může způsobit řadu zdravotních problémů.
Poměrně častý bývá třeba nedostatek:
* nenasycených mastných kyselin typu omega-3 zejména z tuku mořských ryb, které jsou podstatné například pro správný vývoj dětského mozku;
* jódu, ten je nutný pro správnou funkci štítné žlázy a k tvorbě hormonu, jenž řídí látkovou výměnu;
* vitaminu B12 a železa, které jsou důležité pro tvorbu červených krvinek, takže vegetariány daleko víc ohrožuje riziko chudokrevnosti, únavy a jakési zpomalenosti, navíc deficit B12 může zvýšit i riziko srdečních onemocnění, Alzheimerovy choroby a mrtvice (podle nedávného výzkumu německých vědců chyběl 92 procentům striktních vegetariánů a 77 % těch, kteří jedli alespoň mléčné výrobky a vejce);
* u striktních vegetariánek se přibržděná tvorba hormonů někdy projevuje také potížemi při menstruaci (mají problém se zastavením krvácení), nepravidelností cyklu a jeho vynecháváním, navíc u nich častěji dochází k tzv. předčasné menopauze;
* nedostatek vitamínů a minerálů může vyvolat i potíže s imunitou (deficit zinku) a páteří (deficit B 12), nedostatek vápníku pak řídnutí kostí.
Přísní vegetariáni by si proto měli hlídat hladiny vitamínů řady B, zejména B2 a B12, vitamínu D, železa, vápníku, jódu, zinku a nenasycených mastných kyselin typu omega-3. Jak je nahradit, v tom jim může poradit třeba nutriční terapeutka, která by měla být v každé větší nemocnici.

Vegani odmítají i med

Někteří příznivci vegetariánství tvrdí, že podobné argumenty jsou nesmyslné. Například železo je v listové zelenině, luštěninách nebo pšeničných otrubách. To je pravda, ale tělo ho z nich dokáže vydolovat jen velice málo, na rozdíl od masa. Jsou v něm totiž vázané ve sloučeninách, které se jen velmi těžko štěpí a tráví. To samé platí třeba i pro vápník nebo zinek.
Mnohem lépe než přísní vegetariáni (vegani), kteří odmítají i med, želatinu nebo výrobky obsahující mléčný cukr laktózu, jsou na tom proto lakto-ovo-vegetariáni, kteří jedí mléčné produkty a vajíčka. Nebo tzv. noví vegetariáni, kteří spolu s tím jedí také ryby a občas i jiné lehčí maso.
Vlastně se tak začínají blížit k tomu, co doporučují odborníci na zdravou výživu. Jíst hodně ovoce a zeleniny, celozrnných výrobků, lehkých bílých mas a hodně ryb, zejména tučných mořských.

Gladiátoři nejedli maso

Překvapující objev udělal vídeňský antropolog Karl Grochimdt. Z rozboru kostí gladiátorů z hrobu v tureckém Efezu zjistil, že nejedli maso. Zato konzumovali hodně luštěnin a obilovin. Tím by se vysvětlovalo, proč je v dobových pramenech označovali jako jedlíky zrní. Nebyli svalnatí, jak je zobrazujeme my, ale spíš připomínali zápasníky sumo. Tuková vrstva jim prý pomáhala lépe snášet rány.

No,tak téma tohoto týdne je prej ČESKÝ JAZYK...

21. ledna 2011 v 9:29 | Mia =)
Když se řekne český jazyk většina lidí v našem věku si vybaví naprosto nudné sezení ve škole s nejprotivnější ženou na světě která se nám snaží do hlavy vecpat něco z výjmenovaných slov...
Být,bydlit,obyvatel,byt......
No a tak dál..
Není to nic moc záživnýho =)
já vím...
.Ale když si to vezmete z jiné stránky....
Oproti angličtině je třeba čeština naprosto úžasná...
Když v češtině můžeme říct třeba jablko,jablíčko....
No a v ájině to je jen apple...
prostě jen apple vůbec žádné zdrobněliny...NIC!!!
Prostě já sem třeba strašně ráda že mluvim česky protože si myslim že takovej krásnej jazyk je k nezaplacení....
Ale i přes to všechno o hodinách češtiny spím sladkým spánkem na lavici...
Tak proč??

Mia Mele Magořiny =o)

Hm...Takže dnešní týden je na téma co si přeji k vánocům...Blog cz fakt boduje xD

17. prosince 2010 v 21:00 | Emami Mia
No takže jako milý Ježíšku xD,
Chtěla bych novou žehličku na vlasy protože jsem už dvě rozšlapala xD
Taky bych chtěla samý jedničky na vysvědčení :D
No takže je zbytečný Ježucha o něco prosit =) Ale pořád lepší než santa klaus...Jak může chodit komínem?? To je trochu retardovaný ne...u ježíška je to fajn protože nevíte kudy přichází ani jak vypadá...A nějakej fousatej dědek mě vážně nepřitahuje xD Takže Ježíšek 4 ever a Chci novou žehličku...HEZKÝ VÁNOCE VŠEEEEEM PŘEJE EMAMI ELLA MIA ...=)
 
 

Reklama